Korg
Korg

Wonderland 412 W8 inkl. delad bäddmadrass, 180 x 200 cm höj- och sänkbar säng

Förr 83 915:-
54 544:75
Spara 29 370:25

Erbjudandet upphör 02/22/2026

Storlek

Fasthet madrass höger och vänster sida

Färg

Latte 30

Sängben 2 set (Frivillig)

Välj

Sänggavel (Frivillig)

Välj
Dela upp din betalning Resursbank

Produktbeskrivning

  • Sängen som tar dig till nästa nivå - varje dag
    Vill du ha maximalt utrymme och maximal komfort? Här finns plats för dig, dina drömmar och den energi du behöver för morgondagen. Och när du justerar både rygg och ben med ett klick kommer du att känna hur din kropp släpper på spänningar - och energin börjar byggas upp.


    Du vaknar upp som du - men i en plusversion:

    • Med fart på fötterna och sinnesfrid
    • Som om dagen redan har klappat dig på axeln
    • Med tillräckligt med energi för e-post, lunchpaket och måndagsmöten



    Madrassen har extra djup och tryckavlastning - och du kan justera fastheten under höften. Detta ger ett exakt stöd hela vägen ner. Du kan också vända på madrassen och tvätta tygerna i 60 grader för att hålla den bekväm och fräsch - natt efter natt.

     

    Excess size
    180x200 cm är den klassiska dubbelsängen - men med extra komfort. Här finns plats för att sova tillsammans, men ändå ha sina egna lugna zoner. Perfekt för dig som vill vakna utvilad och redo att ta dig an dagen - var för sig och tillsammans.

    Bäddmadrassen är delad i två i toppen, så att du kan höja och sänka varje sida - och ändå njuta av känslan av en säng. Frihet att ligga som du vill - tillsammans.

    Är du redo att vakna upp större, starkare och mer dig själv?
    Det är här du börjar.

    Ben och sänggavel finns separat.